Používáte stále e-mailovou adresu typu @seznam.cz nebo @gmail.com a podobně? E-mailová komunikace jednoznačně patří k vaší internetové prezentaci a profesionálové používají vlastní adresy. Například jako já adresu [email protected].
Jak už jsem napověděl, já jsem Dan z Webu s úsměvem a jsem webmaster a webdesigner a v tomto článku a videu vám ukážu, jak můžete i vy získat svou vlastní e-mailovou adresu.
Získat vlastní e-mailovou adresu není nic složitého. Ukážu vám způsoby zdarma, ale i placené, které využívají firmy.
V první řadě je potřeba si uvědomit, že abychom mohli mít takový e-mail, kde za zavináčem je naše vlastní adresa, tak si potřebujeme tuto adresu zaregistrovat. Vlastní adresa, nebo-li doména stojí okolo 200 Kč ročně a podrobný postup, jak doménu získat jsem vám ukazoval v minulém článku zde. Tam začněte, pokud zatím nemáte svou doménu a pak pokračujte tady.
Máte-li svou doménu, tak máte dvě možnosti, jak k ní udělat e-mailové adresy:
Tím prvním je Google Workspace. Pokud jste příznivcem nástrojů od Google, tak jako já, může to být pro vás velmi zajímavá možnost. Máte-li svůj Gmail, tak víte jaké možnosti Google nabízí. A v tomto řešení jde jen o to, mít Gmail a nástroje Google pod vlastní doménou. Plus získat další rozšíření.
Tato možnost je placená a začíná na ceně přes 4 € měsíčně za uživatele. Pokud byste ji chtěli využít je lepší se obrátit na některého partnera Google, který vám pomůže s nastavením.
Jste-li spíše příznivcem Microsoftu a používáte jejich nástroje a aplikace, tak i zde je stejná možnost mít e-maily s vlastní doménou. Musíte mít však tarif pro firmy, protože u tarifů pro domácnosti umožňují napojení domény jen od jednoho registrátora, kterého nejspíše nemáte. Vybírat můžete tedy z firemních tarifů, které začínají na ceně přes 4 € měsíčně za uživatele.
Třetím a hodně zajímavým poskytovatelem e-mailových služeb je i český Seznam.cz se službou EmailProfi. Pokud navíc už používáte e-mailové schránky od Seznamu, tak bude nadšení o to více. E-mail s vlastní doménou je zde zdarma a navíc získáváte veškeré výhody Seznamovkých schránek. To znamená, že prostředí schránky je stejné jako mají ostatní uživatelé. Máte možnost si vytvořit e-mailových adres kolik chcete a každá schránka má neomezenou velikost.
Pokud nemáte web, ale chcete mít alespoň profesionální e-mailovou adresu, tak tohle je jasná volba. No a pokud máte web, tak i v tomto případě bych spíše volil tuto možnost, než schránky u poskytovatele webhostingu.
Ve videu výše, v čase 4:34 vám prakticky ukážu, jak to propojit s vaší doménou a založit si e-mailové schránky na vlastní doméně.
Moc děkuji za tento návod. Zvládla jsem vše v pořádku, mohu dál používat mailingový nástroj. Celkově to zabralo cca 1,5 hodin. Také jsem si rozšířila obzory, že lze využívat i jiné e-mailové nástroje než jen ty, které nabízí webhostingová firma.
👍👍👍
Ahoj, tady, ale nezískám DNS záznamy pro následné vložení například do SmartEmailingu pro hromadné rozesílky, že?
Tady ne, ty jsou vidět ve SmartEmailingu a nastavují se pak ale stejným způsobem jako tyto k e-mailu.
Právě jsem si koupila doménu a zajímalo by mě, zda je možné přeposílat emaily na můj osobní účet? Např. je možné přeposílat [email protected] na [email protected] (a i odpovídat ze seznam emailu)?
Ano, jde si nastavit přeposílání kopií zpráv klidně na více dalších e-mailů. Kdyžtak tady návod https://napoveda.seznam.cz/cz/email/nastaveni-schranky/nastaveni-pravidla/presmerovani-zprav/